Spor | Konular | Kitaplar

Özdemir "Bolu' da sağlıklı spor için sentetik saha şart"

• İl Temsilcisi İlhan Özdemir yapılacak olan sentetik saha hakkında görüşlerini belirti. Özdemir, Sentetik sahanın daha iyi spor yapılması için gerekli olduğunu söyledi.
• Ayrıca Minikler Ligi ile kısa bilgide bulunan Özdemir " Bir aksilik olmadı taktirde Minikler Ligini Mayıs ayı sonunda bitireceğiz" dedi.
• Amatör Liginde birinci olarak gruplara gitmeyi hak eden Aşağısokuspor' un oynadığı maça da değinen İlhan Özdemir "İyi motive olan takım skoru belirledi" şeklinde konuştu.

Bolu TFF İl Temsilcisi İlhan Özdemir Karaçayır'a yapılması planlanan ve İl Özel Dairesi tarafından başlatılmasına izin verilen sentetik saha hakkında görüşlerini belirtti.
Özdemir; " Sentetik saha Bolu'daki Amatör spor için çok gerekli bir yapıdır. Bilindiği gibi Bolu'daki olumsuz hava şartları da göz önünde alınırsa ihtiyacın ne kadar önemli olduğu anlaşılır. Mevcut çim saha birkaç maçın ardından adeta çamur deryasına dönüyor. Bu da Amatör kulüp yöneticilerini sentetik saha arayışı içersine sokuyor. Sentetik saha yapımında İlimiz yöneticilerinin ve siyasetçilerinin de duyarlı yaklaşımları sayesinde şu ana kadar ihale aşamasına gelindi. Yapılacak olan bu sentetik saha tüm amatör spor kulüplerimizin olumsuz hava şartlarında dahi spor yapmasına olanak sağlayacaktır" diyen Özdemir sahanın yapımının ardından daha heyecanlı maçlara tanık olacağımızı söyledi.
İlhan Özdemir daha sonra geçtiğimiz günlerde başlayan Minikler Ligi ile ilgili olarak; " Minikler Ligimiz 29 Nisan'da ilk karşılaşmaların oynanması ile start aldı. İlk maçlarda herhangi bir sorun yaşanmadı. Olumsuz hava şartları nedeniyle minikler ligine seyirci ilgisinin az olması ile birlikte havaların düzelmesi durumda seyirci katılımı beklenmekte. 5'er takımlı iki grup halinde oynanan Minikler Ligimiz bir sorun yaşanmadığı taktirde Mayıs ayı sonunda sona erecek. Gruplarda 1'inci ve 2'inci olan takımlar çapraz olarak eşlenip eleme usulü maç yapacaktır" dedi.
Ayrıca bu yıl ilki düzenlenen Veteranlar Turnuvası hakkında kısa bilgi veren Özdemir; "Bu yıl ilk defa düzenlenen Veteranlar Turnuvası anlamlı bir açılışla başladı. Rahmetli Rasim Kalaycı adına düzenlenen bu turnuvada yaşları 35 ve 35 üzeri olan sporcularımız mücadele vermekte. Amacımız spor yapma imkânı tanımak ve bu sayede ilimizde belli yaş üzerinde olan değişik liglerimizde yöneticilik ve antrenörlük yapan sporcuların bir arada kaynaşmasını sağlamak için yapılmış bir organizasyondur. Dilerim ki önümüzdeki yıllarda da bu tür güzelliklerin devamını getiririz" şeklinde konuşan İlhan Özdemir sporseverlerin ellerinden gelini yapacağını belirtti.
En son olarak Bolu Amatör Liginde şampiyon olup gruplara gitmeye hak kazanan Aşağısokuspor Kulübü'nün grup maçları hakkında " Grup birincisi Aşağısokuspor Kulübü ilimizi temsilen Sakarya'da grup maçlarına geçtiğimiz hafta gitmişti. Bizlerde taban birlikleri olarak Karasu'da yapılan ilk maçta Aşağısokuspor' un yanında yer aldık. Ama Aşağısoku'nun gelen takımlardan çok fazla eksiğinin olmadığı gördük. İzlediğimiz Kütahya Tavşanlı karşılaşması 2-0 bitmesine rağmen Aşağısokuspor' un maçı kendi lehine çevirecek atakları vardı. Grup maçında daha iyi hazırlanan karşılaşmaya motive olan takım skoru ilan etti" şeklinde konuştu.


Doğan Altun/Bolu

Konular