Spor | Konular | Kitaplar

Koşu Bandı Seçerken Nelere Dikkat etmeli

Koşu bandı seçerken, kullanıcı (ağırlık, yaş, boy) ve kullanım süreleriyle ilgili bilgileri mutlaka uzmanlara bildirmek gerekiyor..

Koşu bantları ve koşu bandı fiyatları markalarına göre değişir.. öncelikle alacağınız ürünün servis ağının olması, ayrıca en az 2 yıl garantili olmasına dikkat ediniz..

Motor gücü "beygir gücü" ile tanımlanıyor ve ev kullanımı için tasarlanmış koşu bantlarının sürekli beygir gücü (hp), 1.25 ile 2.5 arasında yer alıyor. Belirtilen beygir gücünün "sürekli beygir gücü" olması, yani aynı performansı uzun süre devam ettirebilmesi de önem taşıyor..

Koşu bandının sizin için uygun olup olmadığını anlamanın en iyi yöntemi, koşu bandını denemektir. Koşu bandının üzerinde yürürken, motor zorlanmıyorsa veya yavaşlamıyorsa, bu koşu bandının kapasite olarak size uygun olduğunu söyleyebiliriz..

Koşu bandının bant boyutlarının da kullanıcıya uygun olması gerekir. Bandın, rahat adım atmaya olanak sağlayacak boy ve ende olması, kullanım rahatlığı için büyük önem taşıyor.

*Koşu bandının esnek ve yumuşak bir zemine sahip olması, eklemlere baskı yapmamasını sağlar. Bazı koşu bantları, diğerlerinden daha esnek ve yumuşak zemine sahiptir. Spor ayakkabılarınızla koşu bantlarını deneyerek aradaki farkı hissedebilirsiniz..

Koşu bantlarının bazılarında katlanabilme özelliği bulunuyor. Bu özellik, evinde yer sorunu olan kullanıcılar için seçim yaparken çok önemli bir faktör..

Kalp atış hızının, yani nabzın, spor yaparken izlenmesi büyük önem taşıyor. Birçok koşu bandında elden, kulaktan veya göğüsten nabzı ölçmek olasıdır. Bu yöntemler arasında,en sağlıklı ve hassas neticeyi veren ölçüm tekniği göğüsten ölçümdür. Eğer beğenilen koşu bandının nabız ölçme işlevi yoksa, Polar nabız ölçer opsiyonel olarak eklenebilir..

Koşu bandının eğim seçenekleri manuel mi ayarlanıyor yoksa otomatik mi? Almadan önce mutlaka sormanız gereken önemli bir ayrıntı...Eğer otomatikse, hiç koşu bandından inmeden eğimi düğmeden ayarlamanız mümkün..


1 yorum

koşu bandı seçimi

2 aylık bir araştırma sonucu dün sipariş verdim

dynamic pole modelini iyi bir iskonto ile aldım..inş faideli olur

06.07.2011 - Ziyaretci

Konular